Press "Enter" to skip to content

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Osoby, które korzystają z kredytów gotówkowych najczęściej muszą się liczyć z tym, że w koszty takiego kredytu jest wliczone przymusowo ubezpieczenie takiego kredytu. Czy warto ubezpieczyć kredyt gotówkowy? Ubezpieczenie kredytu gotówkowego podnosi koszty kredytu, dlatego jest tak niechętnie widziane przez przeciętnych klientów banków. Warto jednakże się ubezpieczyć dodatkowo jeśli zaciągamy kredyt gotówkowy na dość wysoką kwotę, kiedy nasz byt jest niepewny, a nasze zatrudnienie wisi na włosku.

Niektóre banki umożliwiają odmówienie wykupienia sobie ubezpieczenia jeśli klient wyraża taką wolę, jednakże wtedy kredyt gotówkowy staje się automatycznie droższy, bo wzrastają koszty prowadzenia rachunku. Nie są to praktyki do końca zgodne z prawem, dlatego też Polacy chętnie odwołują się od takich praktyk banków do rzecznika praw konsumenta. Ile wynosi ubezpieczenie od kredytu gotówkowego? Zazwyczaj jest to suma wyrażana procentowo, odnosi się do kwoty kredytu i jest wprost od owej kwoty uzależniona. Ubezpieczenie takie płaci się co miesiąc, razem ze spłacanymi ratami. Zazwyczaj ubezpieczenie wynosi mniej niż jeden procent od udzielonej nam w ramach pożyczki gotówkowej kwoty.

Podpisując jakąkolwiek umowę na kredyt gotówkowy, w którym zawarte jest ubezpieczenie, powinniśmy sprawdzić jaki jest zakres takiej ochrony oraz jakie są wyłączenia od umowy ubezpieczenia. Przede wszystkim klient uzyskuje ochronę na wypadek śmierci, utraty pracy, rozwodu i utraty głównego źródła dochodu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.