Press "Enter" to skip to content

Niebankowe kalkulatory kosztów kredytów

Mają je na stronach internetowych najbardziej znane firmy pożyczkowe udzielające chwilówek przez internet, tych „w 15 minut”. Co by nie mówić o tych pożyczkach, to trzeba oddać im sprawiedliwość za to, że nie ukrywają całkowitego kosztu pożyczki. Dwa suwaki (jeden kosztów pożyczki a drugi ilości dni) umożliwiają sprawdzenie dokładnego kosztu pożyczki.

Ostatnio pokazał się z tej dobrej strony także Provident który też wprowadził na swej www takiż kalkulator pożyczki. Przy okazji okazało się, że oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki może wynosić znacznie więcej przy niektórych kwotach i okresie kredytowania niż owe niespełna 70% które Provident Polska wskazywał na stronie www przed zamieszczeniem kalkulatora pożyczki. Może być nawet dwa razy wyższe…

A co z „instytucjami zaufania publicznego” – kiedy one wprowadza kalkulatory swych kredytów? Chodzi oczywiści o banki. Nie wypada aby parabanki lichwiarskie je miały a banki nie. Tu też może okazać się, że oprocentowanie rzeczywiste podawane ledwo widocznym drukiem na ofercie wprowadza klientów w błąd… Także dlatego, że RRSO wcale nie określa całkowitego kosztu pożyczki ponieważ nie zawiera kosztów ubezpieczenia, nawet gdy jest ono obowiązkowe.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.