Press "Enter" to skip to content

Kredyty zabezpieczone a sprawdzanie zdolności kredytowej

Wiele firm pożyczkowych które nie posiadają formy banków, ma luźniejsze kryteria oceny zdolności kredytowej niż same banki. Takie pozabankowe firmy pożyczkowe określane bywają jako parabanki i mogą niemalże dowolnie, każda z nich, ustalać sobie zasady przyznawania pożyczek, wymagania. Firmy te skupiają się raczej na udzielaniu niewielkich i szybkich pożyczek, często przez internet. Już chyba każdy wie, co to jest chwilówka sms i jakie są zasady i tok postępowania udzielania tego rodzaju pożyczek a niezorientowanym polecam praktyczne, obiektywne informacje przedstawione na innym blogu pożyczkowym: http://pozyczkowo.sosnowiec.pl/2018/01/27/koszty-i-specyfika-chwilowek/. Kiedy pożyczka jest bez zabezpieczeń, to prawie w każdym przypadku parabanki sprawdzają, czy pożyczkobiorca ma stałe dochody, preferowane są te uzyskiwane ze stosunku pracy, jako potencjalnie najbardziej stabilne.

Jeżeli pożyczka ma być przyznana pod zastaw samochodu albo innej ruchomości albo pod nieruchomość (zabezpieczenie hipoteczne), to może się obejść bez weryfikowania czy pożyczkobiorca ma dochody.

Co do banków jednak, to nie da się obejść sprawdzenia dochodów kredytobiorcy, nawet jak chodzi o kredyty zabezpieczone, czyli kredyty hipoteczne, samochodowe, konsolidacyjne jak i o hipoteczne pożyczki. Zabezpieczenie zabezpieczeniem, ale kredytobiorca bankowy musi mieć udokumentowane dochody na odpowiednim poziomie no i oczywiście brak przeterminowanych zadłużeń kredytowych odnotowanych w Biurze Informacji Kredytowej. Taka jest polityka wszystkich banków, zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego i żaden bank nie wychyli się, oferując kredyt celowy (z zabezpieczeniem) bez sprawdzania dochodów. Zabezpieczenie wpływa natomiast korzystnie na wysokość oprocentowania kredytu – niezabezpieczony kredyt gotówkowy jest wyżej oprocentowany niż na przykład hipoteczna pożyczka.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.